רכיב החדשות
 החודש הזה 
שלום אורח,
לכניסה למערכת לחץ כאן
משתמש חדש ? לחץ כאן
 מפגש חשיפה עבור סטודנטים לפיזיותרפיה בקריה האקדמית אונו 
 עלי אדריס - פיזיותרפיסט   (13/08/2015 09:00:33)

 

אוכלוסיית האנשים על מוגבלות שכלית התפתחותית מקבלת יחס פרקטי ותיאורטי פחותים בתכנית הלימודים למקצועות הבריאות, כולל מקצוע הפיזיותרפיה. בחמש השנים האחרונות, חל שינוי ניכר בגישה האקדמית לאוכלוסייה זו, וכיום אנו רואים נוכחות בולטת יותר של סטודנטים לפיזיותרפיה במסגרות לילדים עם מוגבלות שכלית ברמות השונות. שינוי זה התרחש תחילה במכללות, ובהמשך התחיל לקבל משמעות גם באוניברסיטאות. ביטוי לשינוי זה כולל בקשות שהולכות ומתרבות להתנסות והכשרה מקצועיים באוכלוסייה זו.

יום החשיפה לסטודנטים בפיזיותרפיה הפך למסורת בלב הקדוש. היוזמה התחילה עם המכללה האקדמית צפת לפני כארבע שנים ומאז היא מתקיימת מדי שנה. מבחינת ביה"ס ומעון הלב הקדוש, עידוד סטודנטים להתנסות והכשרה מעשיות באוכלוסיית האנשים עם מוגבלות שכלית, מהווה חלק בלתי נפרד מהשליחות והחזון של שיפור איכות החיים של אוכלוסייה זו דרך קידום התנסות והכשרה מעשיות.

השנה התקבלה בקשה לערוך יום חשיפה מטעם המרכז האקדמי אונו. ביום ד´ 20/05/15 התקיים יום הלמידה עם סטודנטים שנה ב´ מהחוג לפיזיותרפיה. התכנית כללה הרצאה להקניית מידע על אוכלוסיית הלב הקדוש: היסטוריה, מאפיינים, מגוון השירותים הקיימים, סוגי התערבות של מקצועות הבריאות בכלל והפיזיותרפיה בפרט ואתגרים עיקריים בעבודה עם אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.

בהמשך, הסטודנטים התחלקו לשתי קבוצות וערכו סיור לימודי במסגרת, כולל תצפית בטיפול פרטני וטיפול קבוצתי. לסיום נערך דיון בשיתוף צוות הפיזיותרפיה של הלב הקדוש וסיכום של היום.

יום החשיפה היה פורה ומלמד ביותר. הסטודנטים והמרצים הביעו התרגשות גדולה, כולל רצון לערוך ימים נוספים בשנים הבאות.

 

מאת: עלי אדריס– פיזיותרפיסט MSCPT

Powered By : Dynamika