רכיב החדשות
 החודש הזה 
שלום אורח,
לכניסה למערכת לחץ כאן
משתמש חדש ? לחץ כאן
 יום הריפוי בעיסוק הבינלאומי- כתבה שניה
يوم العلاج الوظيفي العالمي
OT International Day  

 אוטאן אבו אלהיג´א - מרפאה בעיסוק   (15/11/2013 12:07:34) 

לקראת יום הריפוי בעיסוק העולמי נערכה פעילות מיוחדת בכיתת הגן בבית ספר הלב הקדוש בהנחיית צוות הריפוי בעיסוק. הפעילות התמקדה בעבודה על התחום הסנסומוטורי ועל חשיבות הגרייה החושית באוכלוסיית האנשים עם מוגבלות שכלית קשה ועמוקה.

הפעילות כללה עיסוי עמוק, הנחשב לדרך טיפול המתועדות והעתיקות בעולם. תיאורים לכך נמצאו במדינות שונות ברחבי העולם, דוגמת סין, הודו ומצרים כבר במאה השנייה לפני הספירה .(Holey & Cook, 1997)

המגע הינו בסיסי ומרכיב הכרחי להתפתחות ההתקשרות החברתית הראשונית. בעוד שהמגע יכול להיות לא מכוון או רצוני, העיסוי מוגדר כמניפולציה שיטתית ומודעת על הרקמות העדינות של העור, בעיקר השרירים ,בכדי לעזור למערכת העצבים, השרירים ומערכת הדם המחזורית (הקרי, 2011). עיסוי בשמן זית מרכך את העור וטוב לכאבי גב ולהרגעת שרירים כואבים או תפוסים. העיסוי משלב בתוכו שפשוף וגיפוף של איברים וחלקים שונים בגוף על ידי הפעלת לחץ מסוים ונעשה לרוב עם שמנים (הקרי, 2011)

במהלך הפעילות הצוות הציג לתלמידים תמונות של עץ זית, זיתים, נתן להם למשש זיתים ולהריח שמן זית טרי, ובעיקר נעשה עיסוי עמוק על הידיים והרגליים עם שמן זית, במהלך העיסוי שמנו דגש על היכרות ושיום איברי גוף ובדקנו תגובות  למגע. הילדים שיתפו פעולה וחייכו לאורך כל הפעילות.

·     אוטאן אבו אלהיג´א:  מרפאה בעיסוק בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת חיפה, וותק 7 שנים בעבודה.

 

Powered By : Dynamika