רכיב החדשות
 החודש הזה 
שלום אורח,
לכניסה למערכת לחץ כאן
משתמש חדש ? לחץ כאן
 יום למידה עבור סטודנטים לפיזיותרפיה מהמכללה האקדמית "צפת"
يوم تعليمي لطلاب العلاج الطبيعي من الكلية الاكاديمية "صفد" 

 עלי אדריס - פיזיותרפיסט   (04/10/2013 13:04:08) 

למרות ההחלטה בדבר בחירת מקצוע העתיד, ובמיוחד כשמדובר באחד מתחומי מקצועות הבריאות, נשארת התמונה האמתית של מה בדיוק הולך לפגוש כל אחד מאיתנו בשטח לא ברורה למדי. לכן יציאת הסטודנטים להתנסויות קליניות נחשבת כמודל איכותי ויעיל לחשיפתם לשדה העבודה העתידי.

 

במסגרת שיתוף הפעולה שהחל בשנה שעברה, בין מעון וביה"ס הלב הקדוש לבין החוג לפיזיותרפיה במכללה האקדמית צפת, נערך בלב הקדוש ביום ב´ 30/09/13 יום עיון במטרה לחשוף סטודנטים לפיזיותרפיה שנה ג´ לאתגרים הייחודיים הקשורים בעשייה המקצועית באוכלוסיית הילדים ומתבגרים עם מוגבלות שכלית קשה ועמוקה. יום זה מהווה מעין הכנה לסטודנטים, לקראת היציאה להתנסויות קליניות בתחום התפתחות הילד, זאת לאחר שרכשו את הידע התיאורטי הנדרש באותו תחום בשנה ב´.

 

את יום הלמידה פתח מנהל ביה"ס הלב הקדוש, כרים נסר, אשר הציג בכללי את החזון של המקום ואת חשיבות המפגש של הסטודנטים עם אוכלוסיית המעון ובה"ס. בהמשך, העבירה גב´ כרמית כהנא –MSc.PT הרצאה בה הציגה את השירותים הניתנים על ידי האגף לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית במשרד הרווחה; עלי אדריס – MSc.PT הציג את תחומי העיסוק של הפיזיותרפיה במעון וביה"ס הלב הקדוש; וגב´ איריס גוראל העבירה הרצאה בה תיארה את מסע החיים האישי והמשפחתי אותו עברה, כאימא לילדה עם מוגבלות שכלית החיה המעון הלב הקדוש. לאחר מכן נערך סיור במקום, בהנחיית והובלת צוות הפיזיותרפיה: היייתם סכס ומחמד ברכה, ובסוף היום נערך סיכום ודיון.

 

 

                        מאת, אדריס עלי – פיזיותרפיסט MSc.PT
 
 
Powered By : Dynamika