רכיב החדשות
 החודש הזה 
שלום אורח,
לכניסה למערכת לחץ כאן
משתמש חדש ? לחץ כאן
 יום הילדים הבינלאומי-קבוצת עיסויים
مجموعة مساج في يوم الطفل العالمي
Massage Activity in Universal Childrens Day 

 אוטאן אבו אלהיג´א - מרפאה בעיסוק   (06/06/2013 12:43:00) 

יום הפעילות המיוחד שהתקיים לכבוד יום הילדים הבינלאומי כלל קבוצת עיסויים. מטרות הקבוצה היו: העלאת מודעות גוף אצל התלמידים; הגברת עוררות והשתתפות, ויסות ואיזון חושי; הגברת קשר עם המטפלים והנאה.

תחילה, עברנו בין התלמידים ילדים, בירכנו לשלום על-ידי לחיצות או ליטוף של הידיים, שאלנו מי רוצה להשתתף? וחיכינו ליוזמה.

את העיסוי התחלנו בשטיפת ידיים בקערה ושימוש בתחליב רחצה/סבון נוזלי ריחני. לאחר מכן, התלמידים בחרו, על-ידי שימוש בתמונות ולטים, בין שימוש בקרם או שמן עיסוי. לתלמידים עשינו עיסוי עמוק, בעיקר לידיים והרגליים, תוך כדי שיום האיבר ומעקב אחר תגובת התלמידים. לקראת סוף הפעילות הצענו לתלמידים אמבטיה לרגליים וסיימנו את הקבוצה עם אמירת שלום לכל תלמיד, בשילוב של לחיצות או ליטוף לידיים.

מגע ועיסוי:

המגע הינו אחד הצרכים הבסיסיים ביותר של האדם. הוא משמש כדרך לתקשורת וללמידה ומהווה מרכיב הכרחי להתפתחות ההתקשרות החברתית הראשונית. העיסוי הינו אחד מהדרכים הטובות ביותר ליצירת קשר טיפולי ובילוי זמן מיוחד במשותף. הוא מוגדר כמניפולציה שיטתית ומודעת על רקמות העור העדינות, בעיקר השרירים, ותורם למערכת העצבים, השרירים ומערכת הדם המחזורית (Calvert, 2002). העיסוי משלב שפשוף וגיפוף של איברים וחלקים שונים בגוף על ידי הפעלת לחץ מסוים ונעשה לרוב עם שמנים (Field, 1998).

מחקרים על טיפול בעיסוי החלו להתפרסם בסביבות 1930, ובהדרגה הם הפכו לפופולאריים ואינטנסיביים יותר. מחקרים אלו מתעדים בצורה טיפוסית עליה בזרימת הדם והפחתה בניוון שרירים כתוצאה מטיפול בעיסוי (Field, Diego & Hernandez- Rrif, 2007).

מודעות גוף היא היכולת להכיר את אברי הגוף (קוגניטיבית ותחושתית). חלק מפיתוח מודעות גוף נעשה באמצעות העלאת הגרייה החושית. תחושת הגוף נעשית ע"י טכניקת עיסוי בעיקר ע"י מגע עמוק, שנותנת לאדם לחוש את האיבר גם לאחר סיום המגע ובכך להיות מודע לו. במהלך העיסוי משיימים את האיברים אותם אנו מעסים. כשאנשים מחוברים לגופם הם ערניים ומודעים יותר לגופם.

 

 

·     אוטאן אבו אלהיג´א:  מרפאה בעיסוק בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת חיפה, וותק 6 שנים בעבודה.

 
 
 
 
 
Powered By : Dynamika